Betynka

Letní tábor 2012

Dnešním dnem začíná naše cesta za filmové plátno.

Krásné místo u potoka a rybníka, kolem lesy, louky, žádná elektrika, bez signálu:-) a spousta her, písniček, soutěží, výrobků, zábavy a PRIMA KAMARÁDŮ.

Nevím zda se nám podaří psát a vkládat FOTO, ale pokusíme se.

Připravím předem dny ať nám to trošku jde rychleji:-)

sobota30.6. FOTO    Cesta byla báječná. Všichni to zvládli a moc jsme si to užili. Byli jsme na zámku v Březnici, v zámecké zahradě, hráli jsme hry a seznamovali se. Po příchodu do tábora jsme si vybalili, zaplavali v rybníce, najedli se, zpívali u ohně. Když se setmělo prohlédli jsme si celý tábor za tmy, poslouchali přírodu. Všichni do 6 let šli kolem 21:15 sůpinkat, ostatní ještě hráli hry na louce a každý sám zkoušel dojít do tábora. 12nejstarších se ještě při měsíčku koupalo v rybníce, voda byla stále teplá. Poslední se dostali do postele kolem23hod.

Bohužel fotky budou asi později - je to velké a jde to špatně stahovat:-)

Všechny Vás všichni moc pozdravují.

neděle 1.7. FOTO    Budíček byl v 8hod, hygiena, rozcvička, snídaně, rozdělení do skupin a zkoušky zdatnosti, vědomostí, znalostí, sociálního cítění,.... mezi tím vším svačina mazanec, jahodové mléko a k obědu hovězí na paprice s těstovinami, knedlíčková polévka. Polední klid srovnat si věci ve stanech, odpolední koupání, volné hry,... svačinka jablíčka. K večeři buřt guláš s chlebem, večerní zpívání a do postelí jsme stihli vlézt ještě před deštěm. Všichni již ve 22:00 vklidu odpočívali. před chvilkou dˇš´t ustal a děti všichni spí a posílají Vám moc pusinek a pozdravů a i já přeji krásné sny.

Děti jsou všichni báječní všichni se spolu kamarádí a hrajou si, stále je co dělat a den má nějak málo hodin:-)

Tak dobrou noc Martina:-)

pondělí 2.7. FOTO   Dnes to bylo super, jen večer bouřka, ale ta se rychle přehnala, byla to legrace a už jsme všichni v postýlkách . Posíláme vam všem pozdravy a děti rodičům pusu. Martina

úterý 3.7. FOTO Hned ráno se začalo s natáčením, výukové dopoledne, mapové značky, práce s mapou, práce s nářadím, zpěv tancování, výroba deníčků. Super počasí, koupání, hraní v potoce.

středa 4.7. FOTO Dnes výroba rumbakoulí, klapek a totémů. štafety,  vytlačte protihráče - Neb zaber si své území

čtvrtek 5.7. FOTO  Další FOTO ode dneška jsou ve složce ještě rozděleny na ABC dle foťáku, ale snad i tak je to přehledné - omlouváme se za rozmazané a nedokonalé fotky, chtěli jsme zachytit každou chvilku, jako by jste byli s námi. Nic neprochází cenzůrou tak snad je vše OK omlouváme se i za některá slova v zálalu hry.

Jsme všichni v pořádku . Už nám svítí jen slunce a užíváme si dobré pohody . Včera jsme se všichni koupali a sprchovali v teplé vodě . Hráli jsme si na Páni kluci a dnes nás čeká Madagaskar . Hra nenech se polít byla velká legrace:-)

Pozdravujeme z filmového plátna .

pátek 6.7. FOTO Rozcvička v rybníce - klapka akce a jedeme Raní dovádění v rybníce poprvé:-) Výukové dopoledne - pochodové značky, šifry, hlavolamy, práce s nářadím, hra na hudební nástroje, domalování triček. Odpoledne zručnost obratnost, večer táborák, zpěv kytara. Nádherný den i noc - hlídky píší básnička na písmenka od A do Z:-)

sobota 7.7  FOTO Rozcvička, míčkovaná, trampolína, kostky, domina, opět trička, výroba razítek, Hra Latrína:-) a na závěr dne scénky z filmů:-)

neděle 8.7. FOTO Přes noc bouře ve dne krásně. Děti splali klidně už se ani nebudí, tedy nefungovala nějak ani hlídka, všem se v dešti spalo dobře a tak se ani nevzbudili:-)

pondělí 9.7. FOTO Dnes svítilo celý den krásně sluníčko. Cyklisti byli na výletě na Třemšíně, v bukru a u mohyly. Ostatní se učili první pomoc, něco o lidském těle, uzle, břišní tance, kantry tance, anglicky,... Odpoledne jsme losovali filmy a pustili jsme se akčně v převlecích do boje o pevnosti, večer nás čekali míčové hry, volno a koupání v teplé vodě.

úterý 10.7. FOTO    Opět Vás zdravíme z Hutí a omlouváme se, že deníček vázne, ale signál je velmi špatný a elektriky se nedostáváa tak vše zasíláme přes posli:-)

Dnes jsme byli na celodenním výletě v Rožmitále. Prohlídka města a muzea, kde jsme viděli výstavu Stromy jako domy (děti se mohli prohlížet hmyz pod mikroskopem, porovnávat stopy, otvírat zvířátka v lese, na zahradě a u vody a poslouchat jejich zvuky, rozeznávat stromy a listy, ptáky podle vajíček, skládat puzzle,...) expozici  Jakub Jan Ryba, dále Erby, Stará řemesla, Brdy a podbrdí jak se zde žilo, stará auta,... Vidováděli jsme se na hřišti, nakupovali a pak strávili odpoledne na koupališti a část odpoledne hráli vedoucí družstev a zástupci - jen vybraní, kteří si to během dne zasloužili hru dědeček měnil až vyměnil:-) Den jsme ukončili bramborovými knedlíky s uzeným masem a cibulkou a rajčatovým salátem. sluníčko nám svítilo celý den. jen ráno před budíčkem sprchlo, abychom nevyšli ze cviku.

Počasí nám celkem přeje přes den máme krásně slunečno, jen sem tm nás pozlobí 5-20min přeháňka max. 1x za den a prší jen v noci. při přeháňce jsme již několikrát viděli duhu.

Děti jsou všichni zdraví a veselí pohledy jsme posílali včera tak snad Vám dojdou:-) Věci máme všichni asi hodně špinavé. Koupeme se každý den v potoce a rybníce, kdo chce tak v teplé vodě ve vaně, nebo lavoru a povině v teplé vodě holky ob den a kluci ob dva. Hlavy si holky myly 3x :-)

Moc Vás všechny zdravíme a těšíme se na Vás. Návrat je dle původních instrukcí:-) Martina:-)

středa 11.7. FOTO Na dnešek nás čeká Krtkův den a Černá sanitka a večerní oheń

čtvrtek 12.7. FOTO

pátek 13.7. návrat FOTO